Listopad:

  • Obchody Święta Niepodległości.

 

  • Zajęcia z tablicą interaktywną w grupie 1.

 

  • Lekcja biblioteczna, grupa 5.

 

  • Wizyta w Szkole Podstawowej nr 9. Udział w obchodach ogólnopolskiego dnia „Śniadanie Daje Moc”, grupa 6.

 


Październik:

  • Warsztaty z gliny.

 

  • Przedstawienie pt. „Czarodziejski Ksylofon” przygotowane przez Teatr Igraszka z Wałbrzycha.

 

  • Sensoplastyka, warsztaty dla dzieci pt. „Domowa ciastolina”.

 

  • Uroczystość pasowania na Przedszkolaka.

 

  • Warsztaty z robotyki pt. „Dwupłatowiec”.

 

  • Laureaci konkursu plastycznego pt. „Psiaki, kociaki i inne zwierzaki” zorganizowanego przez MCK w Legnicy. Zosia, Irenka, Michał z grupy 6 oraz Liwia z grupy 7.

 

  • Obchody Dnia Edukacji Narodowej.

 

  • Wycieczka do parku, grupa 5.

 

  • Owocowe zajęcia w grupie 2.

 

  • Zajęcia z tablicą interaktywną w grupie 5.

 


Wrzesień:

  • Przedstawienie pt. „Bajka o Rybaku…” przygotowane przez Teatr Igraszka z Wałbrzycha.

 

  • Warsztaty ekologiczne w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie k. Ścinawy, grupy: 2,3,4,5,6,7.

 

  • Zabawy w „Klockowisku”, grupa 1.

 

  • Warsztaty kulinarne w cukierni Cynamon, grupy: 6 i 7. Spotkanie z panią Katarzyną Byczko, uczestniczką telewizyjnego MasterChefa.

 

  • Obchody Dnia Przedszkolaka.

 

  • Warsztaty z robotyki pt. „Tańczące ptaki”.

 

  • Pierwsze dni maluszków w naszym przedszkolu.



Czerwiec:

  • Powitanie wakacji, grupa 8.

 

  • Uroczystość zakończenia roku szkolnego, grupa 8.

 

  • Uroczystość zakończenia roku szkolnego, grupa 7.

 

  • Warsztaty edukacyjne dla dzieci pt. „Spotkanie z myśliwym” przygotowane przez Koło Łowieckie „Miedziak” z Legnicy.

 

  • Piknik pod nazwą „Śniadanie na trawie”, spotkanie dzieci z grup: 7 i 8 z uczniami klas: II a i II c ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy.

 

  • Pasowanie na czytelnika, grupa 8.

 

  • Eksperymentujemy z Szymonem Mikuliczem, absolwentem naszego przedszkola, grupa 8.

 

  • Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Osada danieli”.

 

  • Uroczystość zakończenia zajęć z karate.

 

  • „Poznajemy zawody – wizyta w sądzie”, grupa 7.

 

  • Pasowanie na czytelnika, grupa 7.

 

  • Pasowanie na Małego Melomana, grupy: 7 i 8.

 

  • Wycieczka do banku, grupa 7.

 

  • Cała Polska czyta dzieciom” – spotkanie z tatą Nadii.

 

  • Wycieczka do księgarni, grupa 7.

 


Maj:

  • Zabawy na placu zabaw, grupa 8.

 

  • Lekcja biblioteczna – „Dzień Dziecka w bibliotece”, grupa 8.

 

  • Obchody Dnia Dziecka.

 

  • Warsztaty przyrodnicze dla dzieci pt. „Fascynujący świat mrówek”.

 

  • Warsztaty dla rodziców i dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty pt. „Familiada”.

 

  • Zabawy w parku, grupa 8.

 

  • Wycieczka do MCK, oglądanie przedstawienia pt ”Pchła szachrajka” w wykonaniu Teatru dziecięcego „Małe Pinokio”, grupy: 6 i 8.

 

  • Dzień otwarty Funduszy UE, Legnickie Wodociągi. Wycieczka grupy 3.

 

  • Warsztaty przyrodnicze dla dzieci pt. „Spotkanie z papugą”.

 

  • Koncert edukacyjny dla dzieci pt. „Wielka draka w gitarowej rodzinie”.

 

  • Lekcja biblioteczna, grupa 8.

 

  • Wycieczka do Palmiarni, grupa 8.

 

  • Przedstawienie teatralne pt. „Tygrysek Pietrek”, przygotowane przez Teatr Igraszka z Wałbrzycha.

 

  • Lekcja biblioteczna, grupa 7.

 

  • Spotkanie ze strażakiem, grupy: 3, 4, 8.

 


Kwiecień:

  • Obchody Dnia Teatru.

 

  • III miejsce w IX Przeglądzie Przedszkolnych Form Teatralnych „Mali aktorzy dla ekologii”.

 

  • Obchody „Dnia czekolady”.

 

  • Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, grupa 2.

 

  • Koncert edukacyjny dla dzieci pt. „O Kalince i jej tanecznej przygodzie”.

 

  • Wycieczka do Muzeum Miedzi, oglądanie wystawy pt. „Pora na dobranoc….”, grupa 7.

 

  • Lekcja biblioteczna, grupa 7.

 

  • Lekcja biblioteczna, grupa 8.

 

  • Zajęcia edukacyjne w bibliotece muzycznej, grupa 8.

 

  • Muzyczna lekcja biblioteczna, grupa 8.

 


Marzec:

  • Spotkanie z Zającem Wielkanocnym.

 

  • Powitanie wiosny.

 

  • Wiosenne warsztaty dla rodziców i dzieci.

 

  • Koncert edukacyjny dla dzieci pt. „W krainie dzwonów, dzwonków i dzwoneczków…”.

 

  • Lekcja biblioteczna, grupa 8.

 

  • II miejsce dla drużyny reprezentującej nasze przedszkole w półfinałach XIX Wieloboju Przedszkolaków.

 

  • Obserwacje przyrodnicze w grupie 2 – hodowla fasoli.

 

  • Przedstawienie dla przedszkolaków pt. "Baba Jaga u dentysty" przygotowane przez uczniów Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w ramach wolontariatu "Młodzież dla dzieci".

 

  • Lekcja biblioteczna, grupa 8.

 

  • Warsztaty edukacyjne dla dzieci pt. "Fascynujący świat pszczół".

 


Luty:

  • Obchody Dnia Dinozaura.

 

  • Dzień niedźwiedzia polarnego w grupie 8.

 

  • Warsztaty przyrodnicze dla dzieci pt. „Poznajemy życie jaszczurki”.

 

  • Zabawy z masą solną – grupa 4.

 

  • Koncert edukacyjny dla dzieci pt. „Tra-ta-ta-ta co tak głośno gra!”.

 

  • Lekcja biblioteczna, grupy: 6 i 7.

 

  • Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

  • Przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka”.

 

  • Obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy.

 

  • Galeria Satyrykon, warsztaty edukacyjne, spotkanie z Robertem Romanowiczem, grupa 8.

 

  • Lekcja biblioteczna, grupy: 6 i 7.

 

  • Wycieczka do Galerii Satyrykon, oglądanie wystawy Roberta Romanowicza pt. „Pirat wyobraźni", grupa 7.

 


Styczeń:

  • Wycieczka do Galerii Satyrykon, oglądanie wystawy Roberta Romanowicza pt. „Pirat wyobraźni", grupa 8.

 

  • Przedstawienie teatralne pt. „Pinokio.”

 

  • Koncert edukacyjny dla dzieci pt. "Strach na wróble i tchórzliwy lew – muzyczna historia małej Dorotki".

 

  • Bal karnawałowy.